O nas

IMPERIAL KIEDYŚ

Imperial bez wątpienia jest jednym z ważniejszych punktów na mapie Nowego Sącza. Ta działająca od początku XX wieku (w kamienicy przy ul. Jagiellońskiej) restauracja połączona z kawiarnią skupiała w sobie artystyczne życie miasta.
Budynek, w którym mieścił się lokal, zaprojektował ceniony architekt Stanisław Eliasz Radzikowski. Był to dwupiętrowy, elegancki hotel z parterem przeznaczonym na część gastronomiczną. Z początku zarządzany przez żydowską rodzinę z Wiednia, po wybuchu II Wojny Światowej przeszedł w ręce niemieckie. Urządzono tam Deutsche Haus z kasynem dostępnym jedynie dla Niemców. Po 1945 roku w hotelu Imperial gościło wiele instytucji. Swoją siedzibę miała tu m.in. Szkoła Muzyczna, Starostwo Powiatowe, oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Parter jednakże bezsprzecznie należał do restauracji, z racji ekskluzywności goszczącej jedynie przedstawicieli wyższych klas.
W czasach PRL-u miejsce to stanowiło ważny element kultury Nowego Sącza, skupiając śmietankę towarzyską miasta, oraz przedstawicieli sądeckiej bohemy. Lokal gościł wielu znanych i cenionych w tamtych czasach artystów, m.in. Adama Stępniowskiego, Jerzego Dudryka, czy Henryka Witowskiego.
Powolny upadek rozpoczął się po 1989 roku. Budynek przechodził z rąk do rąk, a kolejni właściciele starali się przywrócić restauracji jej dawny blask. Niestety ostatecznie drzwi tego miejsca zostały zamknięte.Do czasu... 


IMPERIAL DZIŚ

Jest rok 2015. Odświeżony Imperial otwiera swoje drzwi przed gośćmi spragnionymi wykwintnego jedzenia i historycznej atmosfery.
W wyremontowanych, ekskluzywnych wnętrzach znajdziecie Państwo miejsce serwujące najlepsze dania kuchni włoskiej, oraz doskonałe wina wprost ze słonecznej Italii. Stawiając na wysoką jakość obsługi zapewniamy niepowtarzalną atmosferę towarzyszącą każdej wizycie.
Nowootwarta restauracja Imperial, czerpiąc wzorce z historii, jest miejscem skoncentrowanym również na serwowaniu niezapomnianych doznań artystycznych. W weekendy oferujemy Państwu możliwość uczestniczenia w różnorodnych imprezach, koncertach oraz innych wydarzeniach kulturalnych.
Zapewniamy również możliwość wynajęcia lokalu na imprezy okolicznościowe.